Mama to wyjątkowa i ważna dla nas osoba. Jeśli chcemy podziękować jej w sposób szczególny, za trud wychowawczy w czasie wesela, warto też zadbać o odpowiednią oprawę podziękowań. Piosenki weselne dla mamy powinny przede wszystkim, zawierać w sobie dużą dozę ciepła. Mamy łatwo się wzruszają, więc jeśli dodamy do dedykacji parę czułych słów, wówczas możemy być pewni, że zostanie to odebrane we właściwy sposób.

Idealne utwory weselne dla mamy to takie, które mówią o jej dobroci oraz o tym, jak wiele korzyści wynieśliśmy z domu rodzinnego. Najlepszym prezentem muzycznym dla mamy może być coś z repertuaru Wioletty Willas – głównie ze względu na samą barwę głosu divy, w którym zakochane są chyba wszystkie mamy.

Dobrym pomysłem piosenki na wesele dla mamy może być też wesoły utwór Majki Jeżowskiej zatytułowany A ja wolę swoją mamę. Jeśli nasza mama jest osobą otwartą i także nie brakuje jej poczucia humoru, z pewnością spodoba jej się piosenka Wojciecha Młynarskiego Nie ma jak u mamy.

Sporym zaskoczeniem mogą być też piosenki weselne dla mamy zagrane przez nas samych na gitarze lub innym instrumencie. Bardzo pomysłowe mogą być też utwory weselne dla mamy z samą linią melodyczną. W czasie ich odtwarzania możemy recytować wiersz. Dobrą propozycją mogą być utwory na saksofon autorstwa Kenny G.