Wesele to nie tylko huczna i wesoła zabawa. To także świetny czas na to, by złożyć szczególny ukłon w stronę rodziców. Wiele Par Młodych decyduje się na wprowadzenie w czasie trwania wesela, specjalnych podziękowań dla rodziców. Taki element nie tylko wzbudza ciepłe uczucia ale także sprawia, że rodzice czują się osobami naprawdę ważnymi i wyjątkowymi.

Wiele Par dokonuje także w trakcie podziękowań pewnego podziału, kierując je indywidualnie do Taty i osobno do Mamy. Wykorzystuje przy tym również, odpowiednio dobrany podkład muzyczny. Piosenki weselne dla Taty powinny być jak najbardziej związane z tym, jaką ważną rolę odgrywa on w naszym życiu. Wytypowane utwory weselne dla Taty powinny też być dopasowane do jego charakteru. Jeśli jest to osoba z natury radosna z poczuciem humoru, można wybrać na przykład utwór Natalii Kukulskiej Co powie tata. Jeśli zaś nasz Tato, to osoba dość poważna i stateczna, wówczas lepiej wybrać piosenki weselne dla Taty z repertuaru Patrycji Markowskiej.

Pamiętajmy jednak, że bez względu jaka piosenka weselna dla Taty zabrzmi na naszej imprezie i tak będzie on szczęśliwy z powodu tak wyjątkowego potraktowania. Względnie może to być to utwór z lat młodości Taty, wraz z prośbą by poprosił do tańca naszą Mamę. Inna równie ciekawą propozycją piosenki dla Taty może być utwór wykonywany przez Przemysława Gintrowskiego Tylko śpij – to piosenka z filmu „Tato”.